לוגו כפטור עמוד הבית דיפ סיאם
ENGLISH
תמונת צוללן בדף הבית דיפ סיאם

קורס צלילה בלי מלכודת

לפני שתזמינו קורס צלילה באילת במחיר זול מידי, שימו לב ל”מלכודות”…

להלן כמה דברים שיציעו לכם וחשוב שתבדקו כדי שלא תהיו פראיירים.

מועדון הצלילה:
כמה זמן המועדון קיים? האם יש לו מיקום קבוע או שזה מועדון וירטואלי שנסמך על טובות שהוא מקבל ממועדונים אחרים? האם יש לכם מקלחות חמות צמודות לשימושכם כשתצאו מהמים או שאתם תחכו בחוץ כל היום עד שתחזרו כדי להתקלח? האם המועדון נמצא על קו המים או שזה “בית”,מיקום הנמצא בעיר אי שם או בכלל “מועדון על טנדר”? אם לא בא לכם לבלות את הקורס בהמתנות והעברות מהעיר לים כל הזמן, קחו מועדון שנמצא על קו המים!

מדריך הצלילה:
האם המדריך הוא מדריך של המועדון או “פרילנסר” שקובע לעצמו את הכללים? האם יש למועדון מנהל מקצועי ותיק וידוע או מישהו שממלא חלל? האם המדריך עובד זמן רב במועדון או שזה מדריך שעבר כבר מועדונים שונים שלא מחזיק מעמד במועדון אחד? איכות המדריך תשפיע באופן ישיר על חווית ובטיחות הקורס שלכם, אל תוותרו בעניין!

נסיעות:
האם המועדון מספק לכם נסיעות הלוך וחזור כל יום ממקום הלינה שלכם באילת? חשוב שתדעו שהוצאות נסיעה באילת שנעשית בעיקר במוניות, יעלו את מחיר הקורס שלכם בעשרות אחוזים!

אתרי צלילה בקורס:
האם “אתרי הצלילה” שמבטיחים לכם בקורס הם אתרי צלילה אמיתיים או המצאה של מועדון כזה או אחר? האם אומרים לכם שמות של “אתרי צלילה” עם שמות לא הגיוניים? האם כל “האתרים” שמציעים לכם נמצאים במקרה באותו חוף שמול המועדון? כדי שתהינו מחוויית קורס מושלמת תוודאו שהאתרים המוצעים שלכם מופיעים ברשימות אתרי הצלילה באינטרנט והן אכן אתרים נצללים ומבוקשים והנסיעות לאתרים כלולים במחיר החבילה. מועדון שאומר לכם ש”האתרים” הם רק מול המועדון, סביר להניח שהוא מעדיף “לחסוך” ולא תראו דברים מיוחדים במהלך הקורס.

בטיחות בקורס:
האם המועדון נותן לכם מחשב צלילה כחלק מהציוד לאורך הקורס? האם המדריך שלכם צולל עם מחשב צלילה בקורס? אם כן, מדוע רק לו מגיע בטיחות ולכם לא? מחשב צלילה הוא שעון שאוסף את נתוני הצלילות שלנו בכדי לוודא סיום בטוח של כל צלילה, אף מועדון לא ייתן למדריך שלו לצלול בלי זה, אם למדריך חשובה הבטיחות ולכם לא נותנים, תבינו מה זה אומר על הבטיחות שלכם שם….

הטבות אחרי הקורס:
האם אתם מקבלים הטבות “אמתיות” לשימושכם אחרי הקורס? האם ההטבה אכן תבוא לידי שימוש או שזו הטבה שאין לה באמת ערך אמיתי עבורכם? כאשר מציעים לכם לדוגמא “מסיכת צלילה” מתנה, האם יש לכם אפשרות לבחור דגם המתאים לפנים שלכם כדי שלא ייכנסו מים לתוכה או שיש רק דגם אחר שיחייב אתכם “לשדרג” את המתנה בעלויות נוספות? תזכרו, מתנה שצריך לשלם עליה או להוסיף כסף זה לא מתנה, זה נקרא תרגיל מכירות קלאסי! האם המתנה מוגבלת בזמן לשימוש ? לרוב לא תוכלו לממש את ה”מתנה” בזמן שנקבע לכם מה שהופך את המתנה ללא מתנה! תרגיל ידוע הוא לתת מתנה באמצעות שובר נייר בגודל מיניאטורי מה שבהכרח יגרום לכם לאבד אותו עקב אודן “השובר”, מתנה שמותנית בהצגת שובר בלבד היא בעייתית, בררו מה יקרה אם תאבדו את השובר! מתנה אמיתי לא מותנית בזמן, נייר כזה או אחר ו/או כל מיני הגבלות למינהם…

לינה בקורס:
כאשר מבטיחים לכם לינה חינם בקורס, בידקו האם המחיר ללא הלינה שונה. הלינה היא אף פעם לא חינם! לינה עולה כסף למועדון ולכן כאשר מוותרים על הלינה מחיר הקורס חייב להיות זול יותר בלפחות כמה מאות שקלים. היכן נמצה מקום הלינה? לינה שלא נמצאת בעיר תחייב אתכם בעלויות של מוניות בכל פעם שתרצו להגיע למרכז ויכולה להגיע למאות שקלים במהלך קורס צלילה. האם יש מטבח לבשל בו בלינה במהלך הקורס? מטבח חוסך לכם הוצאות רבות על אוכל כי כך תוכלו להכין לעצמכם אוכל ולא לבזבז כסף רב על מסעדות. האם השירותים והמקלחת בתוך החדר או אתם חולקים עם כמה חדרים… שימו לב: כאשר חולקים שירותים ומקלחת עם כמה חדרים של 6 או 8 צוללים, נו, תחשבו לבד איך ייראה הניקיון….

תמיכה אנושית:
כאשר אתם פונים לקבלת פרטים לקורס צלילה חשוב שהאדם איתו מדברים הוא מדריך צלילה ותיק שיכול לענות לכם על כל שאלה במקצועיות ומתוך ניסיון אמיתי כך שתוכלו להתאים לעצמכם את החבילה המתאימה לכם. מאוד יעזור לכם אם אדם זה גם יהיה איש הקשר הקבוע שלכם לכל שאלה בנוגע לקורס והלינה או כל דבר שתצטרכו במהלך הקורס ולא יזרקו אתכם מאחד לשני. מומלץ לוודא שאדם זה יהיה זמין לכם גם אחרי שעות פעילות המועדון לפתרון בעיות אם תצטרכו. מועדון מכובד ורציני יקצה לכם אדם שמלווה אתכם החל משיחת הטלפון הראשונה שלכם ולאורך כל הקורס כ”כ גם לאחר הקורס שיטפל לכם באופן אישי בכל דבר שתצטרכו בצלילה. אדם זה יכיר אתכם אישית ויוכל להתאים לכם באופן מיטבי שירותי צלילה, הנחות ומבצעים מיוחדים. שרות איכותי נותן לכם חווית קורס שאין דומה לה.

לסיכום:
כאשר מציעים לכם קורס במחיר שהוא זול מאוד ביחס למחיר של מועדונים צלילה מכובדים כנראה שיש שם מלכודת! מועדוני צלילה אינם מוסד צדקה ולכן הם חייבים להרוויח כסף כדי להתקיים, מחיר זול מידי אומר שאתם לא תקבלו דברים רבים שתקבלו ממועדון מכובד, דבר שיפגע במישרין בבטיחות וחווית הקורס שלכם. תזכרו שאם לא תבדקו טוב, כשתגיעו לאילת לאותו מועדון “זול” כבר יהיה מאוחר להתחרט ואתם תיתקעו עם מה שיש. קורס צלילה כוכב 1+2 לדוגמא כולל לינה במועדון רציני יהיה בין 1700 ל 2200 שקל לא כולל לינה. לינה לקורס ברמה טובה תעלה בין 60 ל 150  שקל ללילה. כאשר מועדון מסוים גובה מחיר מסוים בקיץ ומחיר זול מידי בחורף, יש פה בעיה. ההוצאות של המועדון אינם קטנים יותר בחורף ולכן חשוב שבעתיים לחפש מדוע המחיר הוא כזה… מועדוני צלילה מכובדים שומרים על מחיריהם והמבצעים אותם הם מציעים לאורך כל השנה.